همه چیز درباره ی برنامه ی کلاب هاوس

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۴ شنبه

معرفی برنامه ی کلاب هاوس ( Clubhouse ) و آموزش کلاب هاوس

امروزه بسیاری از کاربران به دلیل سر و کار داشتن در شبکه های مجازی و اجتماعی حتما با برنامه ی کلاب هاوس آشنایی دارند. اما اگر شما جزء افرادی هستید که تا به حال اسم این برنامه را نشنیده اید و یا با آن سر و کار نداشته اید، مهم نیست. ما در این مقاله تا حد امکان برنامه ی کلاب هاوس و آموزش آن را برای کسانی که با این برنامه آشنایی ندارند توضیح خواهیم داد. امیدواریم توضیحات ما برای کاربران عزیز مفید و کاربردی باشد.

 

معرفی برنامه ی کلاب هاوس ( Clubhouse ) و آموزش کلاب هاوس

 

برنامه ی کلاب هاوس چیست؟

برنامه ی ClubHouse، از مارس 2020 یعنی بهار 1398 در ایالات متحده شروع به فعالیت کرده است و افراد مشهور زیادی در این برنامه فعالیت کرده اند و می کنند. به همین دلیل برنامه ی کلاب هاوس در میان کاربران بسیار محبوب شده است. امروزه گفته می شود که ارزش این شبکه ی اجتماعی از یک میلیارد دلار نیز گذشته است. در واقع برنامه ی کلاب هاوس یک پیام رسان مبتنی بر صوت می باشد که در آن فقط صدا ارسال و دریافت می کنید. کلاب هاوس از اتاق های گفت گوی متنوع و متفاوتی تشکیل شده است، که دارای یک مدیر می باشد که به خوبی اتاق را مدیریت می کند و این مدیر است که اجازه ی صحبت و بحث کردن را خواهد داد. شما با نصب این اپلیکیشن می توانید در این اتاق های گفت و گو شرکت کنید و به گفت و گوی افراد بین همدیگر گوش نمائید.

شرکت کردن در اتاق کلاب هاوس باعث می شود که نظرات و دیدگاه های افراد مختلف را با یکدیگر بسنجید و این موضوع می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. شما نیز در صورت تمایل داشتن می توانید به دلخواه یک اتاق را انتخاب کنید و با حضور خود در آن اتاق به گفت و گوی شرکت کنندگان گوش دهید. هم چنین می توانید درخواست مشارکت در بحث را بدهید، در این صورت مدیر اتاق به شما اجازه می دهد و میکروفون شما برای بقیه باز می شود. اما باید گفت که در برنامه ی کلاب هاوس، کاربران همیشه به صورت زنده می توانند با یکدیگر حرف بزنند و نمی توان مانند برنامه ی پادکست حرف ها و صداها را ذخیره کرد تا هر وقت که اراده کردید بتوانید به آن صداها گوش کنید.

 

برنامه ی کلاب هاوس چیست؟

 

قوانین و مقررات برنامه ی کلاب هاوس

قبل از شروع به آموزش کلاب هاوس، می خواهیم به گفت و گو درباره ی قوانین و مقرراتی که برای این برنامه وضع شده است بپردازیم. اگر یکی از کاربران بخواهد در اتاق گفت و گو صدای یکی را با گوشی خود ضبط کند، بلافاصله برنامه به صورت خودکار به او هشدار می دهد و در صورت نادیده گرفتن هشدار از اتاق حذف خواهد شد. با این شرایط نمی تواند دیگر به هیچ عنوان با این شماره ثبت نام کند.

هر کاربر می تواند در اتاق های زیادی از این کلاب هاوس شرکت کند، اما هم زمان می تواند فقط در یکی از آن برنامه ها شرکت و حضور داشته باشد. گفتنی است که امکان دارد این محدودیت به مرور زمان برداشته شود.

در حال حاضر در هر اتاق کلاب هاوس 5000 نفر می توانند در اتاق ها شرکت داشته باشند.

 

آموزش نصب و راه اندازی برنامه ی کلاب هاوس

بدون شک همگی حداقل در یک شبکه ی اجتماعی فعالیت کرده اید و تقریبا با روند کار و نصب اپلیکیشن آشنایی دارید. قبل از هر چیزی باید اپلیکیشن کلاب هاوس را بر روی گوشی خود نصب کنید، سپس اقدام به ثبت نام در این پیام رسان نمائید. برای این کار کلاب هاوس از شما درخواست شماره تلفن می کند تا برای شما کدی را ارسال کند، شما با وارد کردن کد اقدام به احراز هویت خود خواهید کرد. پس از ورود به سیستم با وارد کردن آدرس ایمیل خود، می توانید در صورت بروز مشکل به عنوان روشی برای اتصال مجدد از آدرس ایمیل خود استفاده نمائید. باید گفت که همه ی کاربران نمی توانند از برنامه ی کلاب هاوس استفاده کنند و حتما باید یکی که خود دارای برنامه ی کلاب هاوس باشد، شما را به این برنامه دعوت کند. این موضوع محدودیت باعث شده است که عده ای از طریق فروش دعوت نامه ی کلاب هاوس کسب در آمد کنند.

 

آموزش نصب و راه اندازی برنامه ی کلاب هاوس

 

آموزش بخش های مختلف کلاب هاوس

Hallway یا تالار ورودی: این بخش همان feed اصلی کلاب هاوس می باشد. در این قسمت شما می توانید اتاق های گفت و گوی فعال را مشاهده نمائید. در صورت دنبال کردن هر کدام از این اتاق ها در بالای صفحه بعضی از آن ها را مشاهده خواهید کرد.

Menu: منوی اصلی هم در بالای صفحه ی Hallway قابل مشاهده است، که شما قابلیت جست و جوی اعضا و یا کلمه ی کلیدی، تقویمی برای مشاهده ی برنامه اتاق های گفت و گو، دعوت از شخصی برای عضویت، ویرایش و مشاهده ی پرفایل خود را دارید.

 

آموزش منو های کلاب هاوس از چپ به راست کدام ها می باشند؟

آیکون جست و جو: با جست و جو در این محل می توانید کاربر مورد نظر خود را سرچ کنید و او را پیدا کنید.

آیکون پاکت نامه: برای ارسال دعوت نامه، آیکنی شبیه به پاکت نامه وجود دارد که با لمس آن، امکان ارسال دعوت نامه را خواهید داشت.

آیکون تقویم: نوشتن رویدادهایی که قرار است اتفاق بیفتد در این قسمت نوشته می شود.

آیکون زنگوله: امکان مشاهده ی اعلان ها وجود دارد.

آیکون پروفایل: این قسمت برای تنظیم عکس شما و نوشتن بیوگرافی طراحی شده است.

Rooms: روم ها مهم ترین بخش کلاب هاوس به شمار می آیند. در این قسمت از کلاب هاوس شما با بالا و پایین کردن صفحه می توانید اتاق های گفت و گو را مشاهده کنید و اطلاعاتی در مورد نام اتاق، اعضای و تعداد آن ها به دست بیاورید. این اتاق ها می توانند عمومی باشند تا هرکسی بتواند عضو آن ها شود. وقتی وارد اتاقی می شوید و بعدا می خواهید آن اتاق را ترک کنید، برای خارج شدن باید دکمه ی leave را لمس کنید. اما اگر بخواهید در بحث و گفت و گو ها شرکت کنید، لازم است روی آیکون (دست) بزنید تا درخواست شما برای مدیر اتاق فرستاده شود. در صورت قبول شدن درخواست شما با لمس آیکون میکروفون می توانید شروع به صحبت کردن نمائید.

 

آموزش استفاده از روم های کلاب هاوس

شما مختار هستید که هر کدام از روم ها را که عنوان آن و یا اعضایش برایتان جذاب است انتخاب کنید و به عنوان یک شنونده وارد آن اتاق شوید. روم ها در کلاب هاوس به دو بخش (Speakers) و (Audience) تقسیم می شوند. که بخش Speaker مربوط به کسانی است که روی Stage روم قرار گرفته اند و می توانند هر زمان که مایل بودند شروع به صحبت کردن کنند. روم Audience نیز افرادی را شامل می شود که در حال حاظر فقط شنونده هستند.

 

آموزش استفاده از روم های کلاب هاوس

 

چگونه از زمان برگزاری روم های کلاب هاوس باخبر شویم؟

در برنامه کلاب هاوس آیکون تقویم نشان دهنده ی زمان برگزاری روم بعدی در آینده می باشد. شما می توانید با انتخاب آیکونی که به شکل زنگوله می باشد و در کنار هر رومی قرار دارد اعلان زمان شروع آن را فعال کنید. تا در صورت برگزاری روم بعدی شما را در جریان بگذارد و از روم های مورد علاقه تان باز نمانید.

 

آموزش ساخت روم در کلاب هاوس

ابتدا کلید سبز رنگ را لمس کند و روم را تشکیل دهید. سپس با استفاده از کلید  Add a Topic می توانید موضوع اتاق مورد نظر خود را ثبت کنید. با ساختن اتاق، افراد مختلفی می توانند به آن وارد شوند، شما نیز می توانید در مورد موضوع دلخواه خود صحبت کنید. توصیه می شود حتما موضوعاتی را اضافه کنید تا جنبه ی تخصصی کار شما بیشتر مشخص شود. اگر شما نخواهید یک روم درست کنید، امکان ایجاد رویداد (Event) وجود دارد. مثلا اگر بخواهید رویدادی در رابطه با انواع گوشی ها برگزار کنید و در مورد آن ها صحبت کنید. شما می توانید در قسمت بالا تاریخ رویدادها را پیدا کنید و به آن ها بپیوندید. برای تنظیم رویداد خودتان باید آیکون تقویم را لمس کنید.

 

اپلیکیشن Clubhouse برای چه افرادی مناسب می باشد؟

این اپلیکیشن برای افرادی که تمایل زیاد به صحبت کردن و گوش دادن دارند بسیار مناسب می باشد. کاربران از این طریق می توانند دانستنی های ذهن خود را به دیگران منتقل کنند و از طریق شنیدن دانش آن ها به اطلاعات خود اضافه کنند. شما می توانید با توجه در نظر گرفتن علایق خود مثلا در حوزه های ورزش، آشپزی، پزشکی و ... عضو یکی از این اتاق ها شوید و اطلاعات خود را در هریک از این موارد که خواستید افزایش دهید.

 

اپلیکیشن Clubhouse برای چه افرادی مناسب می باشد؟

 

اپلیکیشن کلاب هاوس برای کدام پلتفرم ها توسعه داده شده است؟

اگر شما دارای گوشی آیفون باشید می توانید این اپ را بر روی گوشی خود نصب کنید. زیرا این اپ فعلا برای سیستم آی او اس (ios) عرضه شده است. اما نگران نباشید طبق گفته ها تمام گوشی های اندروید در آینده توانایی نصب این برنامه را خواهند داشت.

 

آموزش چگونگی کار کردن با برنامه ی کلاب هاوس

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، کلاب هاوس به صورت صوتی فعالیت می کند. هم چنین برای اینکه بتوانید با افراد مختلف در تماس باشید و با آن ها گفت و گو کنید یا به حرف آن ها گوش بدهید، باید وارد اتاق هایی شود که از قبل توسط افراد دیگر ساخته شده اند.

 

چگونه برای برنامه ی کلاب هاوس عکس پروفایل تنظیم کنیم؟

در کلاب هاوس نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر، پروفایل از بخش های پر اهمیت می باشد. سعی کنید برای انتخاب عکس پروفایل، صورتتان را به خوبی در داخل عکس نشان دهید.

رنگ پس زمینه در کلاب هاوس سفید تا بژ روشن می باشد، به دلیل خنثی بودن این رنگ ها عکس شما برجسته به نظر می رسد. سعی کنید عکس شما کاملا واضح باشد، تا به راحتی قابل تشخیص باشد.

 

چگونه برای برنامه ی کلاب هاوس عکس پروفایل تنظیم کنیم؟

 

آموزش ساخت بیو در کلاب هاوس

نوشتن و وارد کردن موضوعات در قسمت بیو بسیار مهم می باشد، سعی کنید نکات زیر را برای ساخت بیو رعایت کنید.

قبل از هر چیزی برای نوشتن متن خود در بیو، ابتدا آن را در جای دیگری به طور مرتب در چند سطر بنویسید و سپس به قسمت بیو انتقال دهید.

برای اینکه افراد بتوانند هنگام جست و جو کردن به راحتی شما را پیدا کنند، سعی کنید از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کنید.

بر اساس علاقه مندی های خود موضوعات را فهرست کنید، تا افراد دیگر با اطلاع داشتن از این موضوعات شما را به جلسات خود در روم ها دعوت کنند.

کلاب هاوس فضای کافی برای نوشتن یک بیوگرافی کامل را به شما ارائه می دهد. اما در برنامه ی کلاب هاوس در قسمت بیوگرافی، شما نمی توانید به راحتی از شکلک ها استفاده کنید زیرا Clubhouse یک ویرایشگر متن ساده می باشد.

 

آموزش ساخت بیو در کلاب هاوس

 

آموزش راه اندازی کردن کلوپ کلاب هاوس

کاربران برای راه اندازی کردن کلوپ باید سه مکالمه یا همایش صوتی تکراری را برگزار کنند. هر فرد می تواند دو کلوپ بسازد که برای هر یک نیز باید فرم درخواست را پر کرده و تحویل داده و در نهایت منتظر جواب باشند، تا ببینند اجازه ساخت کلوپ به آن ها داده می شود یا خیر. کلوپ های کلاب هاوس که بخشی دیگر از آموزش کلاب هاوس را به خود اختصصاص داده اند، چیزی شبیه به گروه های واتساپی یا تلگرامی هستند، که افراد با توجه به علاقه مندی های مشترک می تواند در آن ها عضو باشند. توجه داشته باشید که چهار نوع عضویت در کلوپ های کلاب هاوس وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

Founde (موسس) صاحب کلوپ می باشد. صاحب کلوپ می تواند تمام قوانین و مقررات مربوط به کلوپ را سازماندهی کند.

Admin (مدیر): مدیر می تواند به دلخواه اعضا را حذف و یا اضافه کند و روم های عمومی و خصوصی را ایجاد کند.

Members (اعضا) عضو تایید شده ی کلوپ می باشند. هم چنین امکان شرکت کردن در روم های عمومی و خصوصی برای آن ها وجود دارد.

Follower (دنبال کننده) عضو رسمی کلوپ نمی باشد. فالوور می تواند فعالیت های عمومی کلوپ را دنبال کند اما امکان ایجاد روم برای کلوپ را نخواهد داشت.

 

آموزش راه اندازی کردن کلوپ کلاب هاوس

 

آموزش چگونگی عضویت در برنامه ی کلاب هاوس

در حال حاظر عضویت در برنامه ی کلاب هاوس تنها با دعوت کردن دیگران میسر است. اما چگونه؟ برای دعوت شدن به این برنامه دو راه حل وجود دارد.

  1. وقتی برای اولین بار کسی عضوی برنامه ی کلاب هاوس می شود، دعوت نامه ای به صورت خودکار به او هدیه می شود که می تواند آن را با استفاده از شماره تلفن خود برای نفر دیگری نیز ارسال کند. با فعالیت داشتن زیاد کاربر در کلاب هاوس بعدها می تواند دعوت نامه های بیشتری را برای دعوت از دوستان خود داشته باشد.
  2. شما با بازدید کردن از برنامه ی کلاب هاوس می توانید، این برنامه را از طریق App store دانلود کنید و نام کاربری مناسب را برای خود انتخاب نمائید. سپس با نصب این برنامه، پیامی به دوستانتان ارسال می شود که عضو این برنامه شده اید. در این حالت حتی اگر دوستانتان دعوت نامه نداشته باشند، می توانند از شما دعوت به عضویت کنند.

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا