آشنایی با کالیبره کردن باتری گوشی

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱ چهارشنبه

آشنایی با کالیبره کردن گوشی

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که بارها و بارها با مشکلاتی همچون شارژ نشدن باتری موبایل و یا دیر شارژ شدن و سریع خالی شدن آن رو به رو شده اید. این دردسر کلافه کننده موجب می شود که شما فکر کنید باتری موبایلتان عملکرد مناسبی را از خود به نمایش نمی گذارد و از همین رو شارژ دستگاهتان سریع تر از حالت عادی خالی می شود. اما چنین نیست! مشکل اصلی اشتباه نشان دادن میزان شارژ موبایل شما بوده که با استفاده از کالیبره کردن گوشی قابل حل است.

حال شاید از خودتان بپرسید که منظور از کالیبره کردن گوشی چیست و چگونه می توان باتری را کالیبره کرد؟

بسیاری از اوقات سیستم عامل گوشی شما در زمینه خواندن و به نمایش گذاشتن میزان شارژ باقی مانده در باتری دچار مشکل می شود. مثلا هنگامی که شما به تازگی باتری موبایل را از منبع شارژ جدا نموده اید، به جای نمایش شارژ صد درصد، مقدار 60 درصد را نشان داده و بدین ترتیب شما را بهت زده می کند! لازم به ذکر است که عکس این موضوع نیز امکان پذیر بوده و ممکن است گوشی درصدی بیشتر از درصد شارژ واقعی باتری را به نمایش بگذارد. برای مثال هنگامی که گوشی شما ده درصد شارژ دارد، به ناگاه خاموش می شود. شاید با خودتان فکر کنید که باتری شوخی اش گرفته و به زودی دست از این شوخی آزار دهنده بر خواهد داشت. اما چنین نیست. جالب است بدانید که مشکل اصلی در سیستم عامل گوشی بوده و لازم است هر چه سریع تر نسبت به حل آن اقدام نمایید.

اهمیت کالیبره کردن گوشی ها و پایان دادن به این نگرانی کاربران ما را بر آن داشته است که در ادامه به آموزش کامل و گام به گام کالیبره کردن گوشی بپردازیم. اگر شما هم درگیر مشکل فوق الذکر هستید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

آشنایی با کالیبره کردن گوشی

 

آموزش کالیبره کردن باتری گوشی

جالب و در عین حال لازم است بدانید که قابلیتی تحت عنوان وضعیت باتری یا به عبارت دیگر Battery States در سیستم عامل اندروید موجود می باشد. وظیفه این قابلیت ردیابی باتری در وضعیت شارژ و یا دشارژ است. گاهی بخش مذکور به دلایل گوناگون دچار مشکل شده و وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد. همین امر موجب نمایش اطلاعات اشتباه و غیر واقعی بر روی دستگاه شده و کاربران را گیج می کند. بنابراین اگر در عین دارا بودن 20 درصد شارژ ناگهان با خاموش شدن گوشیتان مواجه شدید، اصلا شوکه نشوید! گوشی شما یک دروغ کوچک در رابطه با میزان شارژ باقی مانده گفته است که شما نباید باور می کردید ولی کردید و چوبش را هم خوردید! البته به گوشیتان حق بدهید شاید دلش برای کالیبره شدن تنگ شده است!

لازم به ذکر است که کالیبره کردن گوشی به معنای تنظیم مجدد سیستم عامل اندروید آن می باشد تا بدین ترتیب بتواند اطلاعات مربوط به میزان شارژ باتری را به درستی خوانده و به نمایش بگذارد. کالیبره کردن گوشی به دو روش قابل انجام است که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

آموزش کالیبره کردن باتری گوشی

 

کالیبره کردن باتری گوشی بدون روت کردن

کالیبره کردن گوشی بدون روت کردن روشی کاربردی در تمامی شرایط محسوب می شود. برای کالیبره کردن گوشی بدون روت کردن کافی است شارژ باتری خود را به پایان رسانده و منتظر خاموش شدن آن بمانید. پس از این که گوشی خاموش شد، چند دقیقه ای دندان به جگر گذاشته و صبر کنید. سپس مجددا گوشی را روشن نموده و از آن استفاده کنید تا باز هم خاموش شود. حال در همان وضعیت که گوشی دلبندتان خاموش است، آن را به منبع شارژ متصل نمایید. اگر با این کار گوشی روشن شد، نسبت به خاموش کردن مجدد آن اقدام کنید.

اجازه بدهید گوشی خاموشتان به طور کامل و صد درصد شارژ شود. حال گوشی را از شارژر جدا نموده و آن را روشن کنید. شارژ آن چند درصد است؟ اگر شارژ باتری موبایل شما در این موقعیت کمتر از صد درصد بود، آن را مجددا به منبع شارژ وصل کرده و اجازه بدهید به طور کامل شارژ شود. پس از این که گوشی فول شارژ شد، آن را از شارژر جدا کرده و ری استارت کنید. اکنون شارژ باتری شما چند درصد است؟

اگر باز هم میزان شارژ کمتر از صد درصد است، عمل شارژ را مجددا تکرار کرده و در غیر این صورت از ادامه شارژ کردن و ری استارت کردن های متوالی صرف نظر نمایید. این روش کالیبره کردن گوشی اگرچه ممکن است طولانی و گیج کننده باشد، اما بسیار کارآمد بوده و در اکثر مواقع مشکل موجود را حل می کند.

 

کالیبره کردن باتری گوشی بدون روت کردن

 

کالیبره کردن باتری گوشی های روت شده

لازم به ذکر است که کارایی این روش در مقایسه با روش نخست کالیبره کردن گوشی کمتر است. چرا که پیاده سازی این روش تنها هنگامی امکان پذیر است که سیستم عامل گوشی اندروید بوده و گوشی روت شده باشد. گفتنی است که مراحل کالیبره کردن گوشی های روت شده شباهت فراوانی به کالیبره کردن گوشی های روت نشده دارد.

در کالیبره کردن گوشی های روت شده نیز باید کلیه مراحل کالیبره نمودن باتری ها بدون روت کردن را انجام دهید. سپس در گام آخر اقدام به دانلود و نصب اپلیکیشن Battery Calibration نمایید. پیش از این که اپلیکیشن مذکور را اجرا کنید، مطمئن شوید که شارژ باتری تلفن همراهتان صد درصد است. سپس نرم افزار را اجرا کرده و Battery Calibration را بفشارید. پس از این که کالیبره کردن گوشی شما با استفاده از نرم افزار به پایان رسید، آن را مورد استفاده قرار دهید تا شارژ باتری کاملا خالی شده و بدین ترتیب گوشی خاموش شود.

گوشی را در همان حالتی که خاموش است، به منبع شارژ متصل کنید و اجازه بدهید تا به طور کامل شارژ گردد. حال می توانید گوشی خود را روشن کرده و همچون همیشه آن را مورد استفاده قرار دهید. روشن و خاموش شدن های متوالی تنبیهی بوده است برای گوشی شما تا از این پس هیچ موضوعی حتی درصد واقعی شارژ باقی مانده را از شما پنهان نکند!

 

کالیبره کردن باتری گوشی های روت شده

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا