10 تا از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در سال 2020

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ شنبه

 ۱۰ تا از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در سال ۲۰۲۰

 

معرفی 10 تا از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در سال 2020

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص بهترین دوربین های گوشی های هوشمند صحبت کنیم و 10گوشی برتر در این زمینه را نام ببریم.امروزه گوشی های هوشمند صرفاً برای تماس مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه آپشن های متعددی در آنها تعبیه شده است که کاربر توسط آنها لذت بیشتری خواهد برد و از خدمات بهتری بهره مند خواهد شد. بنابراین کمپانی های مطرح برای ساخت گوشی های خود امکاناتی از قبیل: دوربین گوشی، دوربین سلفی گوشی، سیستم عامل پر قدرت، فضای ذخیره سازی اطلاعات و غیره را در این گوشی های قدرتمندتر تعبیه می کنند. در ادامه مقاله می خواهیم چند عدد از گوشی های قدرتمند به لحاظ دوربین را معرفی کنیم. البته ترتیب توانمندی در دوربین های این گوشی ها در این لیست لحاظ نشده است و صرفاً بهترین دوربین های گوشی های هوشمند حال حاضر دنیا معرفی شده اند.

 

1- موبایل سامسونگ مدل گلکسی a51 sm-a515f/dsn

اولین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل سامسونگ مدل گلکسی a51 sm-a515f/dsn می باشد. در پیرو موضوع بهترین دوربین های گوشی های هوشمند می‌توان نام گوشی سامسونگ را عنوان کرد، این گوشی کاملا برای عکسبرداری و فیلمبرداری مناسب است. رزروشن در عکسهای گرفته شده توسط این گوشی ۴۸ مگاپیکسل می باشد، همچنین این گوشی4 حسگر دوربین دارد که این حسگرها به ترتیب زیر می باشند:

حسگر اول مدل واید یا عریض

حسگر دوم مدل اولترا واید یا فوق عریض

حسگر سوم مدل تلف تو

حسگر چهارم مدل واید.

همچنین این دوربین توانایی فوکوس با اشاره کردن روی سوژه را دارا می باشد که این فناوری در نوع خود بسیار شگفت انگیز است. دوربین این مدل گوشی سامسونگ توانایی تشخیص چهره را نیز دارا می باشد. از دیگر ویژگی های دوربین این گوشی توانایی عکاسی پانوراما می باشد، همچنین می تواند عکاسی hdr را به کاربر ارائه کند. قابلیت دیگری که در این دوربین وجود دارد تصویرهایی که مبتنی بر ژیروسکوپ میباشند آنها را با تثبیت کننده الکترونیکی انجام می دهد.

قدرت فیلمبرداری در این دوربین با رزولوشنی معادل 1080×1920 می باشد و سرعت فیلم برداری در آن30 فریم بر ثانیه است که به راحتی این دوربین را جزو بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در دنیا تبدیل کرده است.

 

موبایل سامسونگ مدل گلکسی a۵۱ sm-a515f/dsn

 

2- موبایل شیائومی مدل mi note 10 pro m191f4s

دومین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل شیائومی مدل mi note 10 pro m191f4s می باشد. یکی از قدرتمندترین دوربین های دنیا متعلق به گوشی شیائومی است، این گوشی دارای 2 حسگر دوربین با رزولوشن های 5 و 12 مگاپیکسلی می باشد، همچنین دوربین این گوشی مجهز به حسگر های فوق عریض با رزولوشنی معادل 5 مگاپیکسل است. حسگر دیگری که در این دوربین وجود دارد حسگر ماکرو می باشد که رزولوشنی معادل 2 مگاپیکسل دارد.

قدرت دوربین سلفی این مدل موبایل شیائومی 32 مگاپیکسل است در واقع یکی از برترین دوربین های سلفی در جهان را این گوشی به خود تعلق داده است. عکس‌ هایی که با این گوشی گرفته می‌شوند دارای رزولوشنی در حدود 108 مگاپیکسل می باشند، همچنین در پشت این گوشی 5 دوربین تعبیه شده است که به ترتیب مگاپیکسل های آن از قبیل:

108 مگاپیکسل

12 مگاپیکسل

5 مگاپیکسل

20 مگاپیکسل

2 مگاپیکسل می باشند.

توانایی هایی که دوربین این گوشی دارد عبارت است از:

توانایی عکاسی پانوراما

توانایی تشخیص چهره

توانایی فوکوس لمسی

داشتن حالت ماکرو

توانایی عکاسی به صورت hdr.

این دوربین قادر است با رزولوشنی معادل 1920×1080 فیلم برداری کند همچنین سرعت فریم در این دوربین 30 فریم بر ثانیه میباشد.

 

دوربین موبایل شیائومی مدل mi note 10 pro m191f4s

 

3- موبایل اپل مدل آیفون 11 pro max a2220

سومین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل اپل مدل آیفون 11 pro max a2220 می باشد. این موبایل قدرتمند دارای یک دوربین بسیار قوی نیز می باشد. فناوری هوشمندی که در لنز این دوربین برای عکاسی با پردازنده های بسیار قوی که قابلیت این را دارد تصاویر را در سطحی جدید پردازش کند تعبیه شده است و این گوشی را به یکی از محبوب ترین گوشی های دنیا تبدیل کرده است. گوشی مذکور مطابق با مدل های قبلی عکسبرداری پرتره ای را در ویژگی های خود حفظ کرده است.

رزولوشنی که دوربین گوشی برای عکس به کاربر ارائه می‌دهد 12.0 مگاپیکسل می باشد، همچنین این گوشی دارای 3 دوربین در پشت خود می باشد که تریپلِ 12 مگاپیکسل می باشند(12+12+12 مگاپیکسل).

توانایی هایی که در دوربین این گوشی تعبیه شده است به شرح زیر می باشد:

توانایی ثبت عکس ها و فیلم ها با موقعیت جغرافیایی آنها

توانایی تشخیص لبخند و چهره سوژه

توانایی عکاسی به روش پانوراما

توانایی فوکوس کردن با اشاره بر روی سوژه مورد نظر

دارای سنسور سه بعدی در دوربین دوم

توانایی تشخیص چهره

توانایی فوکوس به روش لمسی

توانایی گرفتن عکس hdr.

این گوشی توانایی این را دارد که فیلم برداری های خود را با رزولوشنی معادل 2160×3840 انجام دهد، همچنین با سرعتهای 60/30/24 فریم بر ثانیه قادر است فیلم برداری کند. به راحتی می‌توان این دوربین را جزو بهترین دوربین های گوشی های هوشمند قرار داد.

 

دوربین موبایل اپل مدل آیفون 11 pro max a2220

 

4- موبایل سامسونگ مدل گلکسی نوت 10 پلاس n975/ds

چهارمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل سامسونگ مدل گلکسی نوت 10 پلاس n975/ds می باشد. در واقع گوشی های سامسونگ همواره توانستند از بهترین های دنیا باشند، خصوصاً به لحاظ دوربین گوشی که سامسونگ همیشه جزو گوشی های محبوب بوده است. رزولوشنی که در دوربین اصلی گوشی سامسونگ وجود دارد 12 مگاپیکسل می باشد، همچنین دارای 16 مگاپیکسل قدرت در دوربین سوم خود است. البته این گوشی یک دوربین چهارم نیز دارد که مجهز به سنسور ToF می باشد. دوربین 16 مگاپیکسلی اولترا واید آن این گوشی برای یک عکاسی حرفه ای بسیار مناسب کرده است، اما امتیازات دوربین این گوشی به همین جا ختم نمی شود و کمپانی سازنده آن دوربین این گوشی را مجهز به لرزش گیر کرده است، با این فناوری مطمئناً کیفیت عکس برداری بسیار بهتر خواهد شد.

قابلیت ها و توانایی های دوربین این گوشی را به صورت عنوانی بیان می کنیم:

رزولوشن در عکسبرداری این گوشی معادل 16 مگاپیکسل است. در پشت گوشی چهار دوربین تعبیه شده است که به ترتیب دوربین اول تا سوم آن 12+12+16 پیکسل توان عکس برداری دارند دارای یک دوربین سه بعدی است که با فناوری مدت پرواز تجهیز شده است.

از توانایی های دیگر این دوربین می توان به توانایی فیلم برداری و عکس برداری با ثبت موقعیت جغرافیایی، توانایی عکسبرداری با ویژگی پانوراما، توانایی فوکوس کردن با قابلیت اشاره بر روی سوژه، توانایی تشخیص لبخند و چهره سوژه در عکس و فیلم برداری، دارای سنسور سه بعدی در دوربین دوم، توانایی عکس برداری با فناوری hdr و توانایی منحصر به فرد فیلمبرداری کردن به صورت همزمان با دوربین عقب و جلو اشاره کرد.

توانایی فیلمبرداری با فناوری لرزشگیر الکترونیکی که این لرزشگیر مبتنی بر ژیروسکوپ و همچنین قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصویر می باشد. این دوربین نیز با فناوری‌های به کار رفته در آن به سادگی در لیست بهترین دوربین های گوشی هوشمند قرار میگیرد.

 

دوربین موبایل سامسونگ مدل گلکسی نوت 10 پلاس n975/ds

 

5- موبایل نوکیا مدل ta-1196 ds 7.2

پنجمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل نوکیا مدل ta-1196 ds 7.2 می باشد. این گوشی نیز یکی از پرقدرت ترین دوربین ها را بر روی خود دارد. در واقع این گوشی دارای یک دوربین سه گانه می باشد که قادر است با کیفیت 48 مگاپیکسل فیلم برداری کند، همچنین دوربین این گوشی مجهز به 8 مگاپیکسل سنسور فوق عریض می باشد. البته این دوربین دارای سنسور عمق نیز می‌باشد که رزولوشنی معادل 5 مگاپیکسل دارد.

توانایی های دوربین گوشی نوکیا به شرح زیر می باشد:

دوربین هایی که در پشت این گوشی تعبیه شده است به ترتیب دارای توان 48 مگاپیکسل به علاوه 8 مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل هستند. این دوربین توانایی تشخیص چهره سوژه، عکاسی پانوراما، توانایی عکس برداری با فناوری hdr را دارا می باشد.

در نهایت می توان گفت این دوربین توانایی ضبط فیلم با رزولوشن 1080×1920 را دارد، همچنین سرعت فیلمبرداری آن 30 فریم بر ثانیه است. با قابلیتهای این دوربین می‌توان گفت که این گوشی نیز یکی از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در دنیا را دارا می باشد.

 

دوربین موبایل نوکیا مدل ta-1196 ds 7.2

 

6- موبایل هواوی مدل p30 lite mar-lx1a

ششمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل هواوی مدل p30 lite mar-lx1a می باشد. در واقع می توان گفت که این گوشی هواوی جزو گوشی های میان رده محسوب می شود، اما دارای خصوصیت های بسیار قدرتمندی است. این گوشی در قاب پشتی خود دارای سه دوربین می باشد. در ادامه توانایی های دوربین این گوشی را بررسی می‌کنیم با ما همراه باشید.

توانایی های دوربین گوشی هواوی به شرح زیر می باشد:

قدرت عکس برداری در این دوربین با رزولوشنی معادل 108 مگاپیکسل می باشد. همانطور که گفته شد این گوشی در پشت خود دارای سه دوربین است که به ترتیب با قدرت 48 مگاپیکسل به علاوه 8 مگاپیکسل و 32 مگاپیکسل عکس برداری می کنند.

توانایی این دوربین در عکاسی پانوراما می باشد، همچنین قادر است که با اشاره روی سوژه فرآیند فوکوس را انجام دهد. همچنین توانایی فوکوس لمسی و تشخیص چهره و همچنین حالت ماکرو در دوربین آن تعبیه شده است. دوربین این گوشی به سادگی می‌تواند از حالت واقعیت افزوده پشتیبانی کند و توانایی عکاسی با فناوری hdr را دارا می باشد. توانایی تثبیت کردن تصویر ژیروسکوپی از دیگر قابلیت های این دوربین است.

فیلمبرداری در این دوربین با توانایی رزولوشن 1080×1920 می باشد و همچنین قادر است با سرعت 30 فریم بر ثانیه فیلم برداری کند. به سادگی این گوشی نیز در لیست بهترین دوربین های گوشی هوشمند دنیا قرار گرفته است.

 

دوربین موبایل هواوی مدل p30 lite mar-lx1a

 

7- موبایل هواوی مدل p30 pro vog-l29

هفتمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل هواوی مدل p30 pro vog-l29 می باشد. رزولوشن عکسی که در این دوربین وجود دارد 16 مگاپیکسل می باشد، این گوشی در پشت خود دارای 4 دوربین است که این4 دوربین به ترتیب زیر دارای مگاپیکسل های خاصی هستند:

اولی 40 مگاپیکسل

دومی 20 مگاپیکسل

سومی 8 مگاپیکسل

و چهارمی tof 3D می باشد.

توانایی های این دوربین فوکوس کردن با اشاره موس، عکاسی  کردن با ویژگی پانوراما، گرفتن عکس و فیلم با ثبت موقعیت جغرافیایی، توانایی تشخیص لبخند و چهره سوژه، دارای سنسور سه بعدی، توانایی تشخیص چهره سوژه، توانایی عکس گرفتن با فناوری hdr و همچنین توانایی فیلم گرفتن با رزولوشن 1080×1920 می باشد توجه داشته باشید ک این دوربین دارای سرعت فریمی در حدود 30 فریم بر ثانیه است. موبایل هوآوی مذکور نیز در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در جهان قرار گرفته است.

 

دوربین موبایل هواوی مدل p30 pro vog-l29

 

8- موبایل سامسونگ گلکسی s20 اولترا 5g

هشتمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل سامسونگ گلکسی s20 اولترا 5g می باشد. در ساخت این موبایل دوربین های پشتی تعبیه شده است که بسیار قدرتمند هستن. در دوربین اصلی این گوشی توانایی108 مگاپیکسلی نهفته شده است و در دوربین دوم آن توانایی 12 مگاپیکسلی تعبیه شده است. همچنین دوربین سوم این موبایل قدرتمند 48 مگاپیکسلی توان دارد. در نظر داشته باشید که دوربین سلفی این برند سامسونگ دارای قدرتی معادل 40 مگاپیکسل می باشد و این گوشی قادر است با فرمت 8k فیلم برداری کند و دارای قدرت زومی 100 برابری می باشد.

 

دوربین موبایل سامسونگ گلکسی s20 اولترا 5g

 

9- موبایل هواوی p40 pro

نهمین عنوان در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در خصوص موبایل هواوی p40 pro می باشد. موبایل هواوی در این برند از قدرت بی نظیری در دوربین خود بهره‌ برده است. در دوربین های عقبی این گوشی به ترتیب:

در دوربین اصلی آن توانایی 50مگاپیکسلی وجود دارد و در دوربین دوم آن توانایی 40 مگاپیکسلی تعبیه شده است و همچنین دوربین سوم این موبایل با قدرت 12 مگاپیکسلی کار خود را انجام می دهد. کیفیت در فیلمبرداری دوربین این گوشی 4k می باشد و در دوربین سلفیه این برنده هواوی32 مگا پیکسل قدرت نهفته است.

 

دوربین موبایل هواوی p40 pro

 

10- موبایل شیائومی mi note 10

آخرین گوشی در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند به شیائومی می رسد. این گوشی یکی از ابَر دوربین ها را در خود تعبیه کرده است، دوربین اصلی که در پشت این گوشی قرار گرفته 108 مگاپیکسل قدرت دارد، همچنین دوربین دوم این گوشی دارای قدرت 12 مگاپیکسلی است و دوربین سوم آن نیز دارای 5 مگاپیکسل توان می باشد، دوربین چهارم 20 مگاپیکسل قدرت دارد و بالاخره دوربین پنجم و آخر این گوشی 2 پیکسل توان دارد.

در نظر داشته باشید که دوربین سلفی این مدل از شیائومی دارای 32 مگاپیکسل توان است، در واقع این مدل گوشی شیائومی بهترین گوشی در خصوص دوربین در این برند می باشد. دوربین موبایل شیائومی مذکور نیز در لیست بهترین دوربین های گوشی های هوشمند در جهان قرار دارد.

دوربین موبایل شیائومی mi note 10

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا