18 نکته ی طلایی در عکاسی از گل با گوشی موبایل

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ دوشنبه

برای عکاسی از گل با موبایل ابتدا باید بدانیم جالب ترین و جذابترین بخش های طبیعت و گیاهان قطعا گل ها هستند که حتی با اندیشیدن به آن ها حس خوبی به شما دست میدهد چه رسد به اینکه به عکاسی از گل ها میپردازید. خود عکاسی از گلها نیز کار شوق برانگیزی است و کمتر کسی دیده میشود که از عکاسی از گل با موبایل لذت نبرد. با این حال تنها یک دوربین فول امکانات گران قیمت وسیله مورد نیاز برای عکاسی از گل ها نیست. انتخاب و خرید گوشی موبایل به خصوص توجه به دوربین همواره یکی از دغدغه های کاربران بوده، اما باید توجه داشت داشتن یک گوشی با دوربین بالاتر دلیل بر عکاسی بهتر نخواهد بود.

ما در اینجا قصد داریم نکاتی را به شما یادآوری کنیم که بتوانید با گوشی های موبایل، از این آفریده های روح نواز عکاسی کنید و لذت ببرید.

 

عکاسی گل با موبایل

 

سوژه عکاسی از گل با موبایل

میتوان گفت گل ها بیشتر هر چیز دیگری در جهان سوژه عکاسی بوده اند. کافیست در موتور های جستجوگر اسم گل را سرچ کنید تا با انبوهی از تصاویر زیبا با رنگ بندی های متفاوت روبرو شوید. با این حال نکات عکاسی برای تمام انواع گل ها مشابه نیست. مانند هر نوع عکاسی، قوانین و دستورالعمل های کلی و نکات و ترفندهایی برای ایجاد بهترین تصاویر ممکن وجود دارد.

اولویت و خواست ما برای ایجاد چیزی منحصر به فرد و الهام بخش از عکاسی از گل با موبایل این است که عکس های ما از بقیه برجسته شوند. امیدواریم این نکات نقطه شروعی برای عکاسی گل با موبایل برای شما باشد.

 

سوژه عکاسی از گل با موبایل

 

نکته شماره 1. زاویه دید خود را عوض کنید

اگر میخواهید برای عکاسی در طبیعت دوربین را جلوی صورت خود بگیرید و فقط کلیک کنید و عکس بگیرید باید بگویم نتیجه کار شما یک اثر کاملا خسته کننده و تکراری خواهد بود. برای ساختن تصاویری که خلاقانه و پویاتر باشند، باید زاویه دید خوتان را تغیر دهید، پس باید کمی جنب جوش داشته باشید.

 یک عکاس خوب که نتیجه کارش عکسی دلچسب است نمی تواند خشک و عصا قورت داده رفتار کند و باید مقداری نشست و برخاست کنید خم و راست شوید بچرخید از چپ و راست آن باید تصویربرداری کنید و از پایین تا بالای سوژه خود که گلها هستند، زاویه را بگردانید و در نهایت زیبا ترین تصاویری را که میبیند عکاسی نمایید.

مستقیماً به سمت گل نایستید، یا از زانوی خود عکاسی کنید تا از بلندی گلها عکس بگیرید ، یا حتی دراز بکشید و به سمت گلها عکاسی کنید. سوژه، پس زمینه و نور تعیین می کنند که در یک موقعیت خاص کدام زاویه بهترین عملکرد را داشته باشد. در هر صورت از کثیف شدن لباسی که پوشیده اید و از پایین آمدن تا جایی که می توانید نترسید.

 

نکته شماره 2: سوژه را متمایز کنید

تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که سوژه را برجسته کند و مشخص شود روی چه چیزی زوم هستیم. همه ما تصاویری از گلها، پرندگان و غیره دیده ایم که زمینه نامرتب یا زشتی دارند. در تصاویر عکاسی شده در هم ریخته، سوژه اصلی گم می شود و مشخص نیست عکاس دقیقا کدام سوژه را مد نظر داشته. گلها زیبا هستند و تصویر ما از آنها باید این زیبایی را به نمایش بگذارد.

عوامل حواس پرتی اشکال مختلفی دارد از جمله زوم بیش از حد تصویر، الگوها یا رنگ های خام و ویرایش نشده( تصویر که بسیار روشن هستند). همه این موارد باعث سرگردان شدن چشم بیننده می شود و علاقه اش به کانون عکس را از دست می دهد. نتیجه عکاسی نهایی باید خوشایند باشد و حتی دیگران را به بیرون آمدن و لذت بردن از دیدن این طبیعت و گلها ترغیب کند.

 

سوژه عکاسی از گل با موبایل

 

نکته شماره 3: مکان همه چیز نیست

شاید فکر کنید که برای گرفتن عکس های زیبا از گل باید به مکانی عجیب و غریب سفر کنید، اما اینطور نیست. در این مورد اصلا جای نگرانی وجود ندارد. ایران در جای تا جای خود طبیعت بکر و منحصر به فردش را حفظ کرده فرقی ندارد بندرعباس باشید یا مازندران لرستان و کردستان باشید یا تبریز و خراسان برای عکاسی مکان خاصی نیاز نیست. یکی از نکات خوب در مورد عکاسی از گل با موبایل این است که شما حتی مجبور نیستید راه دوری بروید پارک شهر در خیابان. یک باغ گیاه شناسی در منطقه شما وجود داشته باشد که بتوانید انواع مختلف گل را عکاسی کنید حتی در باغچه های حیاط خانه تان.

 

نکته شماره 4: به خوبی نزدیک شوید

براي ايجاد پس زمینه تار شده در دوربین موبايل لنز ماکرو (کلوزآپ) را متصل کنید، تا پس زمينه را تار کنید. بهترین انتخاب برای عکاسی از گل با موبایل گوشي هايي هستند که داراي دوربين هاي ماکرو باشند تا به شما اجازه دهند به اندازه دلخواه به گلي که قصد عکاسي از آن را داريد نزديک شويد. با این حال، اگر لنز ماکرو ندارید، گزینه های دیگری وجود دارد. پس مراقب باشید که هنگام عکاسی از نزدیک، عمق میدان با جزئيات لازم ديده ميشود و میتواند چالش هایی برای تمرکز کافی گل ایجاد کند.

اگر نور کافی در دسترس باشد، می توانید لنز خود را پایین بیاورید انجام عکاسی از گل با موبایل عمق میدان را افزایش می دهد. روش دیگر اين است که پس زمينه مورد نياز را تهیه کرده و عکس را با فاصله بیشتری از گل گرفته و سپس تصویر را پس از پردازش برش دهم تا دید نزدیک تری داشته باشم. با توجه به مقدار مگاپیکسلی که در دوربين هاي گوشي در اختیار داریم، می توانيم به راحتي برش داشته باشيم بدون آنکه از کيفيت تصوير برداشته شده گل کاسته شود.

 

عکاسی گل با موبایل

 

نکته شماره 5: گوشي را ثابت نگه داريد

نکته ديگر اين است که اگر از نزدیک عکاسی می کنید یا تکنیک های انباشت فوکوس را امتحان می کنید ، باید گوشي و لنز را بر روی یک پایه بسیار ثابت نصب کنید. هنگام ایجاد این نوع عکس ها از نزدیک بزرگنمایی کرده و عمق میدان بسیار نازکی خواهيد داشت . البته با دست گرفتن دوربين به صورت ثابت هم مشکلي ايجاد نميکند اما حتی در شرایط نوری مناسب به دلیل لرزش دوربین می توانید عکس های تار زیادی داشته باشید.

یک مزیت استفاده از سه پایه این است که شما را مجبور می کند سرعت خود را کم کنید و برای تنظیم بهترین ترکیبات وقت بگذاريد. تایمر را برای دو ثانیه تنظیم کنید (به جای 10 ثانیه پیش فرض) تا بعدا نيازي به آپديت نداشته باشيد.

 

 تکنیک های انباشت فوکوس در عکاسی گل با موبایل

 

نکته شماره 6: روی هم قرار گرفتن یا پشته نشدن

هنگام عکاسی از گل با موبايل از نماي نزديک، عمق میدان می تواند به قدری کم باشد که در یک تصویر واحد، فوکوس کافی از سوژه وجود نداشته باشد. این امر خصوصاً در مورد گلها بسیار متفاوت است و دارای اشکال و اندازه های مختلف و جزئیات بسیاري است که برای جالب تر ساختن تصویر باید در کانون توجه قرار گیرند. یکی از تکنیک های استفاده شده توسط عکاسان کلان برای مقابله با این وضعیت چالش برانگیز، استفاده از فوکوس استیک است. درست همانطور که از نام آن پیداست، فوکوس انباشته، فرآیند گرفتن چندین تصویر از گل است ، هر کدام از عکس ها روي قسمت خاصي از گل زوم ميشوند. سپس همه تصاویر را روی هم قرار می دهید تا یک تصویر واحد ایجاد کنید که کاملاً در مرکز ديد باشد.

براي ايجاد اين تکنيک نبايد لرزش دست داشته باشيد و آن هم به دلیل تغییر نقطه کانونی و گرفتن هر یک از تصاویر. پس از ثبت تمام این تصاویر ، آنها به Photoshop ، Photoshop Elements یا نرم افزارهای انباشت فوکوس مانند Helicon Focus یا Zerene Stacker وارد می شوند. تصاویر در یک راستا قرار می گیرند و مناطق در کانون توجه هر یک از تصاویر با هم در یک تصویر واحد با عمق میدان شگفت انگیزي ترکیب می شوند. این یک روش عالی برای نشان دادن جزئیات باور نکردنی در یک گل و ایجاد یک تصویر بسیار پویا و جالب است.

 

نکته شماره 7 : به تصویر کلی نگاه کنید

گاهی اوقات نمایش بیشتر محیط اطراف باعث ایجاد تصویری جالب و جذاب می شود. فقط یک گل وجود نداشته باشد که بخواهید روی آن تمرکز کنید ، بلکه چندین گل یا حتی یک گل و جزئيات ديگر بايد در کنار آن به زيبايي گل بيافزايد . یا برخی از گل های وحشی در کنار یک رودخانه رشد کرده اند و شما می خواهید مقداری از آب را برای تهیه زمینه تصویر تهیه کنید.

جمله "نمی توان جنگل را برای درختان دید" را شنیده اید این جمله طنز می تواند در عکاسی از گل با موبایل  استفاده شود. گاهی اوقات، می بینم که چنان درگیر تمرکز روی جزئیات شده ام که فراموش می کنم قدم بردارم و فقط به تصویر بزرگتر نگاه کنم. جزئیات عالی هستند ، اما بايد ایده خوبی باشد تا تصاويري که گوياي يک داستان است را ثبت کنيم . بنابراین چند قدم به عقب بروید یا یک لنز زاویه باز، روی دوربین خود قرار دهید و صحنه بیشتري را بگیرید. با دیدن تصویر کاملی که عکس شما ارائه می دهند ، از اين عکاسی از گل با موبایل خود بسيار خوشحال خواهيد شد.

 

نکته شماره 8 : نهايت استفاده از نور

به عنوان یک قاعده کلی، بهترین نور صبح دقیقاً کمي قبل و کمي بعد از طلوع آفتاب يا غروب خورشید خواهد بود. با این حال، نور همیشه عالی نیست. شايد گلهایی که می خواهید عکاسی کنید در زیر سایه عمیق زیر درختان یا سایر پوشش های گیاهی قرار داشته باشد یا آسمان پوشیده از ابر، کنتراست مورد نظر شما را ایجاد نکند پس در این موارد لازم است از نور خورشيد بيشتر استفاده کنيد . راهی که  بتوانید به این مهم دست پیدا کنید استفاده از بازتابنده برای هدایت نور بیشتر به سوژه است. هر نوع ماده بازتابنده ای می تواند کار کند ، مانند یک ورق سفید هسته فوم یا حتی یک تکه تخته پوستر سفید يا يک آينه . تمام اين وسايل را ميتوان در يک خريد انجام داد البته بايد به هزينه هاي حمل و نقل آنها توجه داشته باشيد و اينکه ممکن است دچار خسارت شويد.

بازتابنده 5 در 1 یک راه حل نسبتاً ارزان است که برای عکاسی از گل با موبایل بسیار مناسب است. این بازتابنده ها به طور معمول گرد و دارای ورق برگشت پذیر هستند که در یک طرف آن سیاه و سفید و از طرف دیگر سفید است ، سپس وقتی آن را باز ميکنيد از یک طرف نقره ای و از طرف دیگر طلایی است. در وسط آن یک دیسک نفوذ قرار دارد که می تواند از بسیاری جهات نیز استفاده شود. بسته به شرایط خود می توانید از قسمت طلایی برای ایجاد نور گرمتر یا سمت نقره ای برای تصویر خنک تر استفاده کنید. کاربردهای زیادی برای این ابزار همه کاره و ضروری وجود دارد و برای سهولت حمل آن با هم تا شونده وجود دارد پس بايد دریابید که کمی بیشتر به نور احتیاج دارید و اینکه بازتابنده نور کافی را روی گلی که از آن عکس می گیرید منعکس نمی کند.

 

نهايت استفاده از نوردر عکاسی گل با موبایل

 

نکته شماره 9 : فقط آب اضافه کنید

اگر به دنبال آن چیز هستید که بتوانید عکس گل خود را از بالا به بالا بکشيد. این یک چیز ساده و کوچک شايد بپرسید "چه است باشد" همانطور که از عنوان این نکته پیداست فقط آب اضافه کنيد اگر بعد از بارش باران يا شبنم هاي صبحگاهی از عکس ها تصوير برداري کنيد نتيجه کار برايتان فوق العاده زيبا و با طراوت خواهد بود.

اين کار براي عکاسی از گل با موبایل بسيار جالب است و نياز به زحمت چنداني ندارد فقط کمی آب روی گل اسپری کنید، ميبينيد که خواهد توانست بهترین عکس را بگیرید. این آب سه نکته خوب براي عکاسي از گل با موبايل دارد و شما بعد از آن ميتوانيد عکسهاي بسياري با آن بگيريد . اول اين که ممکن است گل داراي گرد و غبار باشد و اين آب آن را تميز کند . ثانیا ، آب روی گلبرگها و سایر قسمتهای گل قطره قطره خواهد شد و تصویر را بسیار جالب تر می کند. سرانجام ، با تابش نور از جلای آب ، گل می درخشد و باعث زنده شدن آن در تصاویر شما می شود. پس حتما اين کار را امتحان کنید این یک تکنیک ساده است که می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

عکاسي از گل با موبايل

 

نکته شماره 10 : با نور رنگ بزنید

نورپردازی تکنیکی است که در یک محیط نسبتاً تاریک استفاده می شود و در حالی که شاتر باز است ، نور روی موضوع "رنگ" می شود. در صورت انتقال گل به داخل ، عکاسی از گل با موبایل در شب یا در داخل یک اتاق تاریک انجام شود. ابتدا گوشي را روی سه پایه ثابت تنظیم کرده و از عملکرد live view برای ساخت عکس و تمرکز روی گل استفاده کنید.

مطمئن شوید که راهی برای تحریک شاتر بدون لمس کردن دوربین دارید ، یا با استفاده از انتشار کابل یا ماشه از راه دور یا تایمر خودکار روی گوشي. سپس، کرکره را باز کنید تا نوردهی شروع شود. پس از باز شدن کرکره، از یک چراغ قوه کوچک برای رنگ آمیزی قسمت هایی از گل استفاده کنید. پس از بسته شدن شاتر ، تصویر موجود در LCD را مرور کنید تا ببینید چه چیزی ایجاد کرده اید. شما می خواهید چندین عکس بگیرید تا میزان نور را تنظیم کنید و الگوهای مختلف نور را امتحان کنید تا زمانی که به نتیجه مطلوبی برسید.

 

نورپردازی در عکاسی با موبایل

 

نکته شماره 11 : بیرون از جعبه فکر کنید

لازم نيست عکاسي از گل با موبايل را فقط به چند گل در تصوير خلاصه کنيد و تام صفحه را با آن بپوشانيد . بيايد اين بار چيزي که به نوعي يک سبک خاص ميتواند باشد، حرکت متفاوت و خلاقانه تری امتحان کنید. مثلا بياييد اين بار فقط قسمت کوچکی از گل را نشان دهید فقط یک گلبرگ یا بخشی از گلبرگ ، پرچم یا بخشی دیگر از گل باشد. تصاویر انتزاعی از این طبیعت حس رمز و راز و کنجکاوی را برمی انگیزد. بیننده آنچه را در تصویر است می بیند و سعی می کند بقیه را در تصورات خود جمع کند.

 

نکته شماره12 : گلها را حرکت دهيد

فقط به این دلیل که باد در آن قسمت از گلهای وحشی می وزد ، به این معنی نیست که شما باید یک بادگیر تنظیم کنید و سعی کنید یک سوژه ثابت را عکاسی کنید. سعی کنید از باد برای ایجاد تصویری خلاقانه از گلها به نفع خود استفاده کنید. با تنظیم دوربین روی سه پایه ، دیافراگم را متوقف کنید تا به سرعت شاتر کمتری دست پیدا کنید. بسته به شدت وزش باد و میزان نور موجود ، ممکن است مجبور باشيد از یک فیلتر چگالی خنثی برای کاهش سرعت شاتر برای نشان دادن حرکت استفاده کنید. هنگامی که تنظیمات دوربین را برای عکاسی لازم ایجاد کردید ، یک تصویر تهیه کنید و آن را روی LCD مرور کنید. در صورت لزوم تنظیماتی را انجام دهید تا سرعت شاتر را کم و یا زیاد کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در هنگام وزش باد گلها دوربينتان را چند لحظه نگه داريد . نتیجه تصویری هنری و پویاتر خواهد بود که تیرگی گلها را هنگام حرکت به آن سو نشان می دهد

 

تکنیک های عکاسی گل با موبایل

 

نکته شماره 13: با خورشید لذت ببرید

در حالت ایده آل ، هنگامی که نور خورشید در آسمان کم است بهترین نور را براي عکاسي از گل با موبايل داريم ، می توانید تصاویر نزدیک به طلوع یا غروب خورشید را بسازید. گل را بین دوربین و خورشید قرار دهید ، فقط با اشاره به خورشید که از لبه گل به بیرون نگاه می کند تا یک اثر ستاره ای ایجاد کند. برای عکاسی از گل با موبایل باید دیافراگم کوچک باشد. حتماً از سه پایه استفاده کنید و برای ساخت و تمرکز از نمای زنده استفاده کنید. از طریق منظره یاب مستقیم به خورشید نگاه نکنید ، زیرا این امر می تواند به چشم شما آسیب برساند. درست در آستانه طلوع خورشید یا درست پس از غروب خورشید ، از رنگ های زیبا در آسمان بهره ببرید. تصویر گل را برای نشان دادن غروب خورشید و آسمان بسازید تا تصویری بسیار چشمگیر ایجاد کنید.

 

نکته شماره 14: چرخه حیات گل را نشان دهید

یکی از روش های عالی برای بیان داستان با تصاویر گل ، انتخاب گل و نشان دادن چرخه زندگی آن است. براي مجموعه تصاویر گرفته شده در طول فصل رشد از یک گل در باغ حیاط خانه خود استفاده کنید تا دسترسی آسانی داشته باشید و مجبور به مسافرت به جایی نباشید. با یک تصویر اولیه شروع کنید گل را درست هنگام کاشت یا شروع رشد نشان می دهد.

با گذشت زمان، هر چند روز یا یک هفته یک عکس بگیرید تا تغییر شکل گل را نشان دهد زیرا گل شروع به شکوفایی، کاملاً باز شدن و سرانجام در پایان چرخه حیات خود یا با تغییر هوا می کند. بسته به تعداد تصاویر گرفته شده تصویرتان جذاب تر ميشود و بعد که بتوانيد آنها را کنار هم قرار دهید و یک فیلم با مرور زمان از گل خود ایجاد کنید.

 

بیان داستان با تصاویر گل در عکاسی با موبایل

 

نکته شماره 15: یک هنرمند باشید

وقتي به عکاسي از گل با موبايل مي پردازيد حتما حواستان باشد که پردازش هاي بعد از عکاسي را روي تصاوير ثبت شده تان اعمال کنيد. یکی از جنبه های شگفت انگیز عکاسی این است شما براي خلق يک اثر علاوه بر چيزي که در حال ديدن آن هستيد، احساساتي که در یک تصویر وجود دارد را نيز حس ميکنيد. شما مجبور نیستید از قراردادها پیروی کنید. ممکن است گلي که سوژه شماست رنگارنگ باشد، اما شما ترجیح دهید تصویر را سیاه و سفید کنید. پس رنگي که زيبايي آن را جلوه دار ميکند انتخاب کنيد و بعد از آن به پردازش عکس مشغول شويد زيرا تصویر خام فقط یک نقطه شروع و نوعی بوم برای کار هنری شما است، بنابراین آن تصاویر گل را بسازید و با آنها سرگرم شوید.

 

نکته شماره 16: عکس خام آخر کار نیست

وقتی دامنه عکاسی ومنظره بسیار بزرگ است، عکاسان مجموعه ای از تصاویر باز و بسته را در مقدار مختلف نوردهی عکاسی میکنند و پس از پردازش آنها را در یک تصویر واحد مخلوط می کنند. به این عکاسی دامنه دینامیکی بالا یا HDR گفته می شود.

 HDR در واقع یک رپ بدی است که اگر به درستی انجام شود ، می تواند یک ابزار عالی برای ایجاد تصویر مورد نظر شما باشد. به طوری که حتی مشخص نشود تصویر HDR است یا طبیعی و خام . بسیاری از دوربین های مدرن دارای عملکرد براکت خودکار هستند که به شما امکان می دهد عکس در مقادیر مختلف نوردهی 3 ، 5 ، 7 یا حتی 9 بگیرید. برای عکاسی از گل با موبایل بهتر است دوربین را روی سه پایه تنظیم کنید. پس از تنظیم  ترکیب و تمرکز، از تایمربرای گرفتن تصاویر استفاده کنید. در آخر حتما برای پردازش پس از استفاده از نرم افزار Photoshop یا HDR برای ترکیب کردن رنگ های عکس ها کمک بگیرید .

 

نکته شماره 17: به رنگ سیاه در می آید

اصلاً لازم نیست از پس زمینه در تصویر گل خود استفاده کنید. با استفاده از فلاش و سرعت شاتر نسبتاً زیاد است بتوانید گل را روشن کرده و پس زمینه را کاملاً از تصویر خارج کنید. عکاسی از گل با موبایل هنگام عکاسی از بالا ، نگاه مستقیم به پایین به گل، بهترین عملکرد را خواهد داشت. با استفاده از دوربین در حالت دستی، سرعت شاتر را روی 1/125 ثانیه و دیافراگم را روی f / 5.6 یا f / 8 تنظیم کنید. با استفاده از یک فلش دستی تنظیم شده در حدود 1/8 یا 1/16 قدرت فقط یک نور کوچک روی گلها فراهم می کند.

ایده این است که فقط گلها روشن شود و نه پس زمینه. این تنظیمات فقط یک نقطه شروع هستند و است لازم باشد بسته به میزان نور محیط موجود تنظیم شوند. ممکن است نتوانید پس زمینه را در دوربین کاملاً رها کنید، اما این امر در لایت روم به راحتی قابل دستیابی است. حرکت دادن نوار لغزنده سایه ها تا انتها به سمت چپ و / یا استفاده از برس تنظیم برای کاهش انتخابی نوردهی در قسمت هایی از تصویر شما باید عکاسی از گل با موبایل را انجام دهد.

 

نکته شماره 18 : یک پروژه انجام دهید

روش عالی دیگر برای الهام گرفتن و استارت و در نهايت تکمیل آن، یک پروژه عکاسی از گل است. امکانات زيادي وجود دارد، اما در اینجا فقط چند مورد را نام ميبريم:

1. تا جایی که می توانید فقط از یک نوع گل عکس بگیرید

2. فقط از گلهای آبی (یا زرد یا صورتی) عکس بگیرید

3. نام انواع مختلف گل هایی که عکاسی می کنید را بیاموزید

4. همانطور که اولین گل صبح باز می شود ، یک فیلم با مرور زمان ایجاد کنید.

یک پروژه شما را از عکاسي هاي پي در پي خلاص ميکند و اين باعث رفع خستگي تان خواهد شد. اگرچه همیشه باید در حال یادگیری بود و در هیچ حرفه ای نمیتوان به دانایی مطلق رسید اما قطعا ضرر ندارد که بیرون بروید و تا جايي که ممکن است عکاسی کنید زیرا شعار ما این است : بهترین راه برای بهتر شدن در عکاسي، بیرون رفتن است. امیدوارم که یکی با همه این نکات برای عکاسی از گل با موبایل برای شما مفید و الهام بخش بوده باشد. علاوه براین ها شما باید بیرون بروید و در متن کار قرار گیرید تکنیک های جدید را امتحان کنید و روش های جالبی برای خلاقانه تر کردن تصاویر خود ارائه دهید. قطعا علاقه باعث یادگیری هایی خواهد شد که ممکن است قبل از آن هیچ کس به شما نگفته باشد.

 

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا