10 دلیل داغ شدن گوشی موبایل و راه جلوگیری از آن ها

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۳۰ پنج شنبه

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران موبایل با آن مواجه خواهند شد، داغ شدن گوشی موبایل می باشد که این داغ شدن ممکنه به گوشی شما آسیب برساند. در صورتیکه موبایل تا حد کمی داغ شود مشکلی نیست. اما درصورتیکه بیش از حد داغ شود مشکل ساز خواهد بود.  بنابراین در این مقاله به دلایل داغ شدن موبایل و همینطور راه پیشگیری از این مشکل خواهیم پرداخت.

داغ شدن گوشی موبایل

 

1- بازی های موبایلی :

بازی های موبایلی مخصوصا بازی های کیفیت بالا که سنگین هستند از منابع سخت افزاری گوشی بیش از حد کار می کشند و در نتیجه رخ دادن این آمر، موجب داغ شدن گوشی می شود. بهترین راه حل این است از انجام بازی دست بکشید و در ضمن بعد از بستن آن مطمئن شوید که بازی مذکور در پس‌زمینه‌ی سیستم فعال نباشد.

 

2- داده و وایفای موبایل :

گاهی اوقات پیش می آید که اینترنت گوشی تان را در حالت روشن و در جیب تان قرار داده اید که به مرور گوشی تان داغ می شود. دلیل این کار این است که برنامه هایی در پس زمینه در حال اجرا می باشند از اینترنت گوشی استفاده می کنند درنتیجه این امر موجب داغ شدن گوشی هوشمند می شود.

در صورتی که برای مدت طولانی از اینترنت استفاده نمی کنید حتما اینترنت گوشی خود را خاموش کنید. باید به این نکته توجه شود که سری جدید گوشی موبایل ار قابلیت وایرلس هوشمند بهره می برند که بعد از عدم دسترسی به وایفای، به صورت اتوماتیک خاموش شده و به محض قرار گرفتن در محدوده وایرلس دوباره شروع به کار می کند. این قابلیت تا حد زیادی مشکل داغ شدن گوشی را حل کرده است.

 

3- نقطه اتصال :

نقطه اتصال یا هات اسپات قابلیتی است که به کمک آن، اینترنت موبایل تان را به اشتراک می گذارید. که این امر موجب استفاده بیشتر از باتری و در نتیجه تولید حرارت بیشتر خواهد شد. علاوه بر گرم شدن گوشی، استفاده بیش از حد از نقطه اتصال روی عملکرد باتری گوشی نیز تاثیر خواهد گذاشت پس حتما تا جایی که میتوانید از این قابلیت زیاد استفاده نکنید و بعد از اتمام کار نقطه اتصال را خاموش نمایید.

 

4- شارژ باتری گوشی :

با توجه به تحقیقات بعمل آمده بهتر است باتری گوشی تان را در بین بازه 20 درصد الی 80 درصد شارژ کنید. درصورتیکه باتری گوشی را تا 100 درصد شارژ کنید باعث داغ شدن موبایل هوشمند و کاهش عمر باتری می شود.

 

5- برنامه های بلا استفاده:

وقتیکه در پس زمینه یک سری برنامه و بازی درحال اجرا باشند گوشی داغ می شود. حتی وقتیکه تب های زیادی در مرورگر گوشی تان باز باشد نیز حرارت گوشی بالا خواهد رفت.

 

6- نور صفحه نمایش را به میزان لازم کم و زیاد کنید:

بخش زیادی از شارژ باتری گوشی، صرف تامین انرژی موردنیاز روشنایی صفحه نمایش می شود. سعی کنید باتوجه به محیطی که در آن هستید نور صفحه نمایش گوشی موبایل تان را تنظیم کنید زیرا نور زیاد باعث بالا رفتن حرارت موبایل می شود. قابلیت مهمی که میتواند باعث جلوگیری از داغ شدن گوشی شود استفاده از حالت راحتی چشم(eye comfort) می باشد که همچنین این ویژگی برای رفع خستگی چشم نیز بسیار مفید می باشد.

 

7- بررسی کابل شارژ :

بررسی کنید که اگر مدت زمان زیادی برای شارژ گوشی صرف می شود و همینطور گوشی هوشمند بیش از حد داغ می شود، در این حالت کابل شارژر گوشی خودتان را عوض کنید.

 

8- دوربین موبایل :

استفاده طولانی مدت از دوربین موبایل برای فیلمبرداری، یکی از مهم ترین دلایل داغ شدن گوشی می باشد زیرا در هنگام استفاده از دوربین گوشی، بخش اعظمی از باتری تان به اپلیکیشن دوربین گوشی تان اختصاص می یابد.

 

9- کاور محافظ گوشی :

کاور گوشی موبایل تان را دربیاورید زیرا کاورهایی از جنس چرم و پلاستیک، مانع رسیدن هوا به گوشی موبایل و تبادل دما می شوند در نتیجه گوشی شما داغ می شود. به این نکته توجه داشته باشید در هنگام شارژ شدن گوشی حتما قاب را جدا نمایید زیرا تاثیر زیادی روی داغ شدن گوشی دارد و ممکن است به اشتباه فکر کنید کابل شارژر شما دچار مشکل شده است.

 

10- حافظه گوشی :

نکته ای که در این مورد باید به آن توجه شود این است که از 100درصد حافظه موبایل باید 30 درصد آن خالی باشد زیرا حافظه، فعالیت پردازنده گوشی را افزایش داده و درنتیجه باعث داغ شدن گوشی می شود.

 

 

خلاصه ای از راه حل های جلوگیری از داغ شدن گوشی موبایل :

  • درصورت نیاز نداشتن اینترنت، دیتای گوشی یا وایفای را خاموش کنید.
  • درصورتیکه با نقطه اتصال یا هات اسپات کار نداشتید آن را خاموش کنید.
  • برنامه های بلا استفاده که در پس زمینه اجرا می شوند را غیرفعال کنید.
  • کاور گوشی را به مدت 10 الی 20 دقیقه از گوشی خارج کنید.
  • نور صفحه نمایش را به میزان لازم تنظیم کنید.
  • ظرفیت استفاده شده از حافظه را بررسی کنید.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا