نکاتی که باید در مورد شارژ آیفون دانست

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۳/۱۸ یکشنبه

شارژ شب تا صبح

شاید تا حالا از طریق بسیاری از سایت ها و کانال ها شنیده باشید که میگویند باتری گوشی باید بین 80 درصد تا 40 درصد باشد یعنی نباید اجازه داد باتری گوشی صد در صد شارژ شود. این دسته معتقدند اگر گوشی را شب تا صبح به شارژ وصل کنیم باعث صدمه زدن به باتری میشود. اما سایت های علمی یا خود سایت اپل هیچ اشاره ای به این موضوع نداشته اند. چون این باتری دارای سیستم قطع کن میباشند و اجازه نمیدهند گوشی بیشتر از حد شارژ شود. به این منظور که باتری لیتیوم یونی اگر بیش از حد شارژ شود موجب انفجار باتری میشود در حالی که اینطور نیست و گوشی صد در صد شارژ میشود اما داغ نمیکند دلیل آن به همان سیستم قطع کن بر میگردد که به صورت اتوماتیک درصد باتری را کنترل میکند پس شما میتوانید با خیال راحت گوشیتان را شب تا صبح به شارژ وصل کنید.

 

شارژ کردن صبح تا شب گوشی

 

استفاده همیشگی از Low power mode

در واقع هنگامی که شما گوشیتان را در حالت Low power mode  قرار میدهید گوشی شما سعی بر این دارد در هنگام نشان دادن انیمیشن ها از مصرف باتری جلوگیری کند. برنامه هایی مانند  I cloud، Email، Note و برنامه هایی که به صورت اتوماتیک از طریق  اینترنت قطع نمیشوند و ایر دراپ گوشی را  نیز غیر فعال میکند  و باعث کم شدن نور صفحه میشود. مجموعه این فعالیت ها باعث صرفه حویی در مصرف باتری میشود و موجب میشود شما باتری بیشتری در طول روز داشته باشید. شما میتوانید این حالت ها را به صورت دستی نیز تنظیم کنید یعنی نور گوشی را کم کنید، انیمیشن را خاموش کنید و اینترنت را برای نت و ایمل و ... ببندید. اما موضوع ما این است که آیا Low power برای گوشی مضر است یا خیر؟  باید گفت خیر هیچ صدمه ایی به گوشی وارد نمیکند و شما میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

استفاده همیشگی از Low power mode

 

دمای مناسب برای شارژ کردن ایفون و ایپد

دمای مناسب برای شارژ کردن ایفون یا ایپد 16 الی 22 درجه سانتی گراد میباشد و داغترتین دمایی که هیچ صدمه ایی به گوشی نمیرساند دما 35 درجه سانتی گراد است در غیر این صورت موجب اسیب رساندن به طول عمر باتری میشود. برای کاهش دمای گوشی در صورت دارا بودن قاب ضخیم یا قابی که حالت مخملی دارد، آن را از گوشی جدا کنید و گوشی را در حالتی قرار دهید که خنک باشد. در صورتی که متوجه داغ شدن گوشی شدید آن را در حالت Low power قرار دهید یا اینکه نور صفحه را کم کنید. ترجیحا در هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید که موجب افزایش دما گوشی نشود. اما اگر گوشی داغ نمیشود لازم نیست نه قاب آن را خارج کنید نه روی حالت Low power بگذارید نه اینکه گوشی را کنار بگذارید.

اما برای فست شارژ شدن گوشی مطلبی که بسیار توصیه میشود این است که اگر گوشیتان دارای قاب ضخیم است تحت هیچ شرایطی از فست شارز استفاده نکنید. ایفون های 8 و ایکس به بعد از قابلیت فست شارژ بودن برخوردار اند، فقط کافی است شارژری که شما تهیه میکنید نیز این قابلیت را دارا باشد. اما چون در این حالت گوشی و باتری به شدت داغ میشوند توصیه میشود در صورتی که میخواهید گوشیتان را با حالت فست شارژ، شارژ کنید  قاب ضخیم را حتما از دستگاه جدا کنید.

 

دمای مناسب برای شارژ کردن ایفون و ایپد

 

استفاده از شارژر متناسب با دستگاه

هیچ موقع نباید از  شارژر ای پد یا دستگاهای که از سیستم عامل اندروید برخوردارند  برای شارژ کردن ایفون و اپل واچ استفاده کرد. چون آمپر مورد نیاز برای شارژ ایفون و اپل واچ یک آمپر است و آمپر مورد نیاز برای ای پد و دستگا های اندرویدی دو آمپر است و همین دو برابر بودن میزان برقی که به دستگاه منتقل میشود میتواند موجب آسیب رساندن به IC شارژ و پاور دستگاه شود و کمترین آسیب ممکن این است که با شارژ عادی دیگر شارژ نمیشود و به مرور زمان هیچ شارژری را قبول نمیکند.

پس نباید معیارتان این باشد که چون همه USB هستند و مشابه همدیگرند میتوان از هر شارژری برای شارژ کردن آنها استفاده کرد. تنها دستگاهایی که میتوانند از شارژر همدیگر استفاده کنند، ایفون ها و اپل واچ ها هستند.

ایفون پرو و ای پد پرو نیز چون هردو دارای شارژ های 18 واتی و میلی آمپر های برابر هستند میتوانند از شارژر همدیگر استفاده کنند. بطور مثال مک بوک های جدید همه دارای ادابتوری با کانکتور USB Type_c هستند. پس شما اگر ایفون پرو نیز داشته باشید که دقیقا همان  USB Type-c است باز نمیتوانید آن را به آدابتور مک بوک وصل کنید چون دارای آمپر و  وات متفاوت از همدیگر  هستند و ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد کند.

 

استفاده از شارژر متناسب با دستگاه

 

خاموش کردن طولانی مدت دستگاه

این مورد در صورتی است که شما میخواهید گوشیتان را برای مدتی کنار بگذارید. در این مواقع شارژ گوشی را نباید نه صفر یا صد کنید بلکه بهترین شارژ برای انبار کردن آن 50 درصد است. اگر میخواهید گوشیتان را  بیشتر از  6 ماه انبار یا  استفاده نکنید، در این شرایط باید هر 6 ماه یکبار گوشی را روشن کنید و به شارژر وصل کنید و باتری آن را تا 50 درصد افزایش دهید و مجددا خاموش کنید. مورد دیگری که برای کنار گذاشتن گوشی توصیه میشود این است که دستگاه باید در دمای زیر 32 درجه سانتی گراد نگه داری شود و اگر بعد از مدت طولانی گوشی که خاموش بوده است دوباره میخواهید روشن کنید برای اولین بار کافی است که گوشی را به مدت 20 دقیقه به شارژ وصل کنید و اصلا از آن استفاده نکنید. در این مدت حتما باید به شارژ خودش و آدابتور برق متصل شود. اگر بعد مدت طولانی دوباره ایفونتان را روشن میکنید به هیچ وجه برای اولین بار آنرا با کامپیوتر یا USB  دستگاه متفاوت شارژ نکنید.

خاموش کردن طولانی مدت دستگاه

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا